Kudüs için milletvekillerine çağrı / SuperHaber

Malum-u âliniz; Mescid-i Aksa’da kan dökülüyor. Müslüman kardeşlerimiz İsrail zulmüne maruz kalmış, haklı davasında bitap düşmüş, elleri semâda, Sâni’den medet umuyor.

Allah; inayetini, vesileler ile tecelli eder. Biz Türkiyeli Müslümanlar olarak İslam Sancağının taşınması ve korunması, idraki ve emeli içindeyiz. Bu kutlu davanın bilinci ve muhafazası için vesile olmayı isteriz. Mazlum Müslümanın kanı akarken, mâbedi istila edilirken, rahat uyuyamayan bu aziz millet; ümmetin bu kutlu davasında, eli kolu bağlı kalmayacağı, tek ses olarak gür bir seda bırakıp düşmana korku salacağı düşüncesindeyiz.

Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konudaki duyarlılıklarına ve ‘Kudüs Davasına Hizmet’ mottosuyla Kudüs’e ziyaret için teşviklerde bulunmalarına gönülden teşekkür ediyoruz. Siz kıymetli vekillerimizle birlikte de Mescid-i Aksa’yı gündemimizden düşürmemeyi, kanayan yaramızı hep birlikte sarmayı ve bilhassa Kudüs’e ziyaret noktasında Türkiyeli Müslümanlara, sizlerin ön ayak olmalarınızı temenni ediyoruz.

Çalışmalarımız şu aşamaları takip edilerek yapılabilir;
a) Kudüs’te Ekonomik hayat ve insanların ekonomik durumu
b) Kudüs’te Kültürel Hayat
c) Kudüs’te sağlık ve sağlık hizmetleri
d) Kudüs’te İsrail’in izlediği siyaset ve hayata geçirmek istediği projelere karşı duruş
e) Kudüs’te yaşayan Müslümanların Kudüs’ü korumak adına yaptıkları
f) Kudüs’te Eğitim ve eğitimin kalitesi
g) Kudüs’te Sosyo-Kültürel hayat
h) Kudüs’te ihtiyaç duyulan projeler
i) Kudüs’te ihlal edilen insan hakları
j) Kudüs’te oluşturularak iş imkanları

Bu saydıklarımız aşama aşama gerçekleşmesi için bütün STK’ların daha başka öneri ve yardımlarıyla sizlerin de imkan ve destekleriyle bu yolda hizmet edebiliriz.

Bunlarla birlikte Türkiye’den Kudüs’e uygun uçuşlar sağlayarak tüm Türkiyeli Müslümanların Kudüslü kardeşlerimize daha kolay ziyaretler yapıp yanlarında olduğumuzu bizatihi göstermekle amacımız hasıl olacaktır. Allah rızası, birincil gayemizdir. Bu durumda Allah; elbette kudret ve inayetini bizlerden esirgemeyecektir.

Bilinçli bir harekât, onurlu bir eylemin doğmasına vesile olur! Mescid-i Aksa ile bağımız, duygusal bir bağdan öte olmalıdır. Aksa için bilinçli, istikrarlı bir muamele ve muhafaza gerekiyor. Türkiyeli Müslümanlar olarak, bizden başka bu kudreti taşıyan yok! Ümmet sessiz. Ama biz, bize yakışanı ve bizden bekleneni yapmak zorundayız.

Burak Derneği 2011 yılından bu yana kutsal mescitlerin bilhassa Mescid-i Aksa’nın davasını savunan bir sivil toplum kuruluşudur. STK olarak biz gayret ve çabamızı bu yola adamış, bu davanın hizmetinde istikrarlı adımlarla yılmadan çalışıyoruz. Gücümüz sizinle katbekat artacaktır. Çağrımızı saygıyla sunarız.

Burak Derneği Medya Tanıtım Başkanı
Bilal İşgören

SuperHaber

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir